İstikbalimiz ve İstiklalimiz için şehadete hazırız

15 Temmuz hain darbe girişiminin Türk Milletinin kahramanca mücadelesi sonrası püskürtülmesinin ardından Ankara’da 15 Temmuz platformu kuruldu. 90 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek kurduğu platform o gündür bu gündür Milli birlik ve beraberlik adına çalışmalarını yürütüyor.

İstikbalimiz ve İstiklalimiz için şehadete hazırız

                Platformun çalışmaları hakkında Genel sekreter Ayhan Çetinkaya ile özel bir röportaj gerçekleştirdik. Çetinkaya “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyerek platformu tek bir cümleyle böyle özetledi.

İşte o röportajımız;

Ankara 15 Temmuz Platformunu Tanıtırmısınız?

“SENDİKA, VAKIF, DERNEK, BİRLİK 90 STK”

                ANKARA 15 TEMMUZ PLATFORMU; merkezi Ankara’da bulunan, sendika, meslek odası, esnaf odası, sektör, hemşehri dernekleri ve diğer derneklerden oluşan 90 adet STK’nın üye olduğu milli ve yerli hassasiyetleri önceleyen bir platformdur.

                MEMUR-SEN ANKARA İl Başkanı Mustafa KIR Koordinasyonu

                Kuruluş amacı; milletimizin, devletimizin bekasına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kasteden FETÖ ihanet kalkışması sanıklarının, Sincan Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen duruşmalarında; millet adına fetö ihanet kalkışması davalarının takipçisi olmak, istiklalimize, istikbalimize kastetme niyetinde olanlara karşı birliğimizi, dirliğimizi ve yüce Türk Milleti’nin kararlılığını ifade etmek, 15 Temmuz şehit aileleri ve gazilerimiz duruşmalarda yalnız bırakmamak ve bu konularda kamuoyu duyarlılığını diri tutmak amacıyla 06.06.2017 tarihinde MEMUR-SEN Ankara İL Başkanı MUSTAFA KIR başkanlığında kurulmuştur.

-Ankara 15 Temmuz Platformu ne gibi faaliyetler yapıyor?       

“SEFER GÖREV EMRİ SAYDIK, NÖBET TUTTUK”

          Ankara 15 Temmuz Platformu 12.06.2017 tarihinden itibaren her gün üyesi olan bir STK’yı Sincan Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen fetö duruşmalarına nöbetçi STK olarak tayin etmiştir. Nöbetçi STK’larımız başkanlarının gözetiminde kendi yönetici ve üyelerinin katılımı ile platform adına nöbet tuttular. Duruşmalara katıldılar, dönem dönem basın açıklamalarında bulundılar. Kendi nüfuz alanlarındaki kitleleri platform çalışmaları hakkında bilgilendirdiler.

                Ankara 15 Temmuz Platformu, üye STK’ların katılımı ile belirli sürelerde “Ankara 15 Temmuz Platformu Planlama ve Değerlendirme Toplantıları”  düzenledi. Bunların 1. ÇORDEF ( Çorum Dernekler Federasyonu) ev sahipliğinde, 2. ÖNDER Ankara Şube Başkanlığı ev sahipliğinde, 3. Keçiören Belediyesi ev sahipliğinde, 4.OSTİM OSB ev sahipliğinde,    5. MEMUR-SEN Konfederasyonu ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

             Ayrıca HAK-İŞ Konfederasyonu, Türkiye Gaziler Ve Şehit Aileleri Vakfı, ATO, ASO, İVEDİK OSB,  TOÇBİR-SEN, ÖZDER Özel Öğretim Derneği, KARDER Karadenizliler Derneği, CİHANNÜMA, BİSAV Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı, KARS ARDAHAN IĞDIR Dernekler Federasyonu, Birlik Vakfı, Başkent Ankara Meclisi, Kırşehirliler Federasyonu, Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası, Yozgat Dernekler Federasyonu, Ankara Servis Aracı İşletmecileri Odası, SAĞLIK-DER, Ankara Özel Halk Otobüsçüleri Odası, AHİD Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği ve diğer üye STK’lar kitlesel basın açıklamaları ve çeşitli etkinliklerde bulundular.

-Fetö duruşmalarını yakınen takip ettiğinizi öğrendik. Peki ama bunun dışında böylesine büyük bir organizasyon farklı faaliyetleri de var mı?

 “TEK YÜREK, TEK BİLEK, TEK SES OLDUK, ÖNCE VATAN DEDİK”

Millet ve toplum adına, sivil irade beyanının örgütlü ve disiplinli bir anlayışla ifade edilmesi çok kıymetli ve bir o kadar da stratejik bir konudur. Ülkesi için üreten, çalışan, terleyen, düşünen, kısaca çaba harcayan, kişisel kazanım ve haklarından feragat eden vatandaşlık bilinci; milletimizin ortak tasa ve kaygılarında, heyecanlarında inanılmaz birlik, destek ve kucaklaşma refleksine dönüşüyor. Biz bunun en yakın örneğini 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında meydana gelen hain saldırılarda, ihanet kumpaslarında gördük. Aziz milletimizin feraseti, söz konusu vatan olduğunda çok keskin oluyor. Bu manada küresel güçlerin 2018 yılında ülkemiz üzerine kurguladıkları ekonomik saldırıya karşı da Ankara 15 Temmuz Platformu STK’ları olarak, üzerimize düşeni çok hızlı bir şekilde gerçekleştirdik. Her bir vatandaşımızın, STK’mızın bireysel olarak ifade ettiği duruşu, disiplinli bir örgüt yapısıyla birleştirip daha güçlü ve etkili sivil irade beyanına dönüştürdük. Bu manada Afrin Zeytin Dalı Harekatında mehmetçiğimize tam destek verdik. Uluslar arası güçlerin çeşitli manipülasyonlarına ve algı operasyonlarına karşılık iç kamuoyu olarak tek yürek, tek bilek ve tek ses olduk.

“VATAN SEVGİMİZ DOLARDAN DEĞİL, İMANDANDIR”

2018 EKONOMİK DARBE GİRİŞİMİ

              Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısı üzerine 14.08.2018 tarihinde Ankara Anafartalar çarşısında altın ve döviz bozdurma eylemi gerçekleştirdik. ANKARA 15 TEMMUZ PLATFORMU üyesi Sivil toplum Kuruluşları ve üyeleri döviz ve altınlarını bozdurarak Türk Lirasına çevirdi. 2018 yılında Ülkemizin Uluslararası Mali Piyasalardaki Gücünü ve Büyümesini engellemeye yönelik bazı uluslararası mihraklar ve özellikle ABD tarafından ülkemize karşı finansal araçlar kullanılarak ekonomik darbe girişiminde bulunulmak istenmiştir. Platform Üyesi, Sendika, meslek odası, sektör ve hemşehri derneklerinden oluşan yaklaşık doksan adet sivil toplum kuruluşu ile finansal darbe girişimine karşı sivil irade beyanında bulunduk. Ülkemizin dünya ölçeğinde ve özellikle kendi bölgesinde hızla büyüyen bağımsız ekonomisine ve bağımsız dış politikasına karşı başlatılan ekonomik darbe saldırılarının hedefine ulaşmaması için kamuoyu desteği ve farkındalığı oluşturduk.

            Milletimizin istiklaline ve istikbaline kastedenlere, birliğimize, dirliğimize ve ekonomik bağımsızlığımıza darbe vurmaya çalışanlara karşı milli ve yerli hassasiyetlerimizle, üretmeye, daha çok çalışmaya ve milli para birimimiz Türk Lirasına sahip çıkmaya tam destek verdik.

           Üretimin, sanayinin, ticaretin ve emeğin temel dinamikleri; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bu ekonomik savaşın üstesinden gelinebileceği  inancını, heyecanını birlikte yaşadı. Aziz milletin evlatları olarak vatan sevgimizin dolardan değil, imandan oluğunu, yaptığımız basın açıklamamızla tüm dünyaya ilan ettik. Dün; 15 Temmuz 2016 yılında, fetö terör örgütü eliyle başaramadıkları, bu günde asla başaramayacakları ihaneti, zulmü unutmadığımızı ve asla da unutturmayacağımızı milletin çelik iradesi ile beyan ettik.

            Bizler bu topraklarda, bin yıllık devlet geleneğimizde her daim Hakk’ın hakimiyeti için çalıştık.  Kimseden emir almadık, ilelebet de almayacağız.  Ata mirasımız olan ‘’ İSTİKLALİMİZ VE İSTİKBALİMİZ İÇİN HER ŞEYİMİZİ FEDA ETMEYE, VATAN İÇİN ŞEHADETE KOŞMAYA HAZIRIZ’’ ülkümüzü asla unutmadık, ve bunu gelecek nesillerimize de unutturmayacağız.  

         Ankara 15 Temmuz Platformuna üye olan doksan adet  STK’mızın; başkanlarına, yönetim kurullarına, üyelerine ve gönüllülük esasıyla desteklerini esirgemeyen kıymetli mensuplarına buradan şükranlarımı arz ederim. İşçisiyle memuruyla, öğrencisiyle öğretmeniyle, çiftçisiyle esnafıyla, köylüsüyle kentlisiyle, sanayicisiyle tüccarıyla kısaca genciyle yaşlısıyla platform çalışmalarında;       BİR OLDUK, İRİ OLDUK, DİRİ OLDUK ve hep birlikte TÜRKİYE OLDUK.

       

 

AYHAN ÇETİNKAYA KİMDİR?

STK ÇALIŞMALARI

         Uzun yıllar Ankara’da STK çalışmaları ve örgütlenmeleri içerisinde çeşitli görevler aldı. Meslek odalarının, sektör derneklerinin yatırım, istihdam, kalkınma ve sosyal projelerinde milli ve yerli hassasiyetlerin gözetilmesine katkı sağladı. Sosyo-ekonomik , sosyo-kültürel projelerin ARGE çalışmalarına katıldı.

ÖZDER ÖZEL ÖĞRETİM DERNEĞİ ANKARA İL BAŞKANI

         Kurucusu olduğu Özel Gülnihal Eğitim Kurumları’nın Milli İrade Platformu üyesi ÖZDER’E üye olmasının ikinci yılında ÖZDER Ankara Kurucu Şube Başkanlığı görevine getirildi. ÖZDER Ankara şubesinin kuruluşunda özellikle 17-25 Aralık sonrasında ülkemizde özel öğretim sektörüne Fetö ve benzeri yapıların sızmaması için yoğun çalışmalarda bulundu. Milli ve yerli hassasiyetlere sahip özel okulların; milletimizin bekasına sahip çıkarak, ülke menfaatlerini gözetecek eğitim ve ticari anlayışa sahip olmalarını ÖZDER Ankara Şubesinin temel görevi saydı.

ANKARA 15 TEMMUZ PLATFORMU GENEL SEKRETERİ

        Ülkemizde üretimin , sanayinin, ticaretin, emeğin temel dinamiklerini oluşturan; sendikaların, meslek odalarının, sektör ve hemşehri derneklerinin bir araya gelmesinden oluşan Ankara 15 Temmuz Platformu çalışmalarının daha etkin ve planlı yürütülmesi amaçlı oluşturulan Platform İcra Heyeti’ne ÖZDER’i temsilen seçildi ve genel sekreterlik görevini üstlendi.

        Çalışmalarında; platform üyesi STK’lerin 15 Temmuz darbe girişimi benzeri, ihanet ve saldırı girişimlerine karşı, milletin istiklaline ve istikbaline her türlü kastetmek isteyenlere karşı, ortak refleks geliştirmeleri ve sivil irade beyanında bulunmaları konusunu sürekli gündemde tuttu. Bu konuda belirli periyodlarda gerçekleştirilen platform değerlendirme ve planlama toplantılarında kamuoyu algısının diri tutulmasını sağlayarak platform adına basın açıklamaları yaptı.

 


Kaynak: Redaktör Haber
Kaynak: Redaktör Haber

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde kimi Belediye Başkanı olarak görmek istersiniz?