Hacılar Belediyesinde kararlı ve inançlı bir başkan : Mehmet Koyuncu…

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden 10 ay geçti. Yeni seçilen Belediye Başkanları göreve geldikleri ilk günlerde Belediyenin mali tablosunu ortaya çıkararak hesap vermekle yükümlü oldukları bölge halkına bunları bizzat açıkladılar. İşte tamda o günlerde öyle bir belediye vardı ki, seçilen başkan Belediyenin mali tablosunu ortaya çıkarınca herkes şaştı kaldı. Kırıkkale’ye bağlı Hacılar Belediyesinden Bahsediyoruz.

Hacılar Belediyesinde kararlı ve inançlı bir başkan : Mehmet Koyuncu…

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin üzerinden 10 ay geçti. Yeni seçilen Belediye Başkanları göreve geldikleri ilk günlerde Belediyenin mali tablosunu ortaya çıkararak hesap vermekle yükümlü oldukları bölge halkına bunları bizzat açıkladılar.

İşte tamda o günlerde öyle bir belediye vardı ki, seçilen başkan Belediyenin mali tablosunu ortaya çıkarınca herkes şaştı kaldı. Kırıkkale’ye bağlı Hacılar Belediyesinden Bahsediyoruz.

Hacılar bir il veya ilçe belediyesi değil. 3.500 nüfusluk bir kasaba belediyesi. 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen ise MHP’li Mehmet Koyuncu.

Kendisi Mali Müşavir. Pek çok önemli şirketin Mali müşavirliğini üstlenmiş, en zor dönemlerinde onlara yol göstermiş ve pek çoğunun kriz yönetimini gerçekleştirmiş bir isim Mehmet Koyuncu.

Hacılar kasabası doğumlu ve memleket sevdalısı bir insan aynı zamanda.

Uzun zamandır Memleketine Belediye Başkanı olarak hizmet vermek amacında olan ve bunun için mücadele gösteren Mehmet Koyuncu 31 Mart yerel seçimlerinde aday adayı olduğu MHP’den Hacılar Belediyesi adayı ilan edildi. Hacılar halkıyla kurduğu gönül bağı sonucunda bugüne kadar seçilen belediye başkanlarının en yakın rakibine attığı oy farkını 2 kat artırarak kazandı seçimleri.

Bu durum seçim öncesi ve propaganda çalışmaları sırasında Mehmet Koyuncu’nun hemşehrileri üzerinde gösterdiği ilgi, sevgi ve performansı açıkça ortaya koyuyor.

Seçildiği geceden itibaren yapılması gerekenler üzerinde harekete geçen Mehmet Koyuncu mazbatasını alır almaz, Mali müşavirliğin verdiği deneyimle de Belediyenin mali durumunu gözden geçirmeyle başladı işe.

Karşılaştığı tablo inanılması oldukça güçtü. 71 milyon TL Belediye borçluydu.

Kalem kalem çıkarttı borçları. Bunları halkın bilmesi gerekiyordu ve Belediye binasına bir afiş astırarak eski yönetimden kalan bu enkazı halkına duyurdu.

Belediyenin kasasın da bir kuruş para olmadığı gibi, en büyük gelir kaynakları olan TÜPRAŞ’tan 2 Milyon 350 bin TL’de bir önceki yönetimin gelecek aylara ait alacaklar için avans aldığını duyurdu halkına.

Esnafın Hacılar Belediyesine artık iş yapmak istemediğini, alacaklıların alacaklarını icra yoluyla tahsil etmeye başladığını, çalışanların maaşlarının düzenli ödenmediğini gözler önüne serdi.

Mehmet Koyuncu o günden sonra önemli kararlar aldı. Her ay belediyenin mali durumu hakkında bilgilendirme toplantısı yapacaklarını ve şeffaf belediyecilik dönemine geçeceklerini ilan etti.

Aradan geçen 10 aylık süre zarfında Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu Belediyenin mali tablosunda önemli hamleler yapmaya başladı.

Hacılar halkı belediyenin içerisinde bulunduğu bu krizden yakın zamanda kurtulacağına ve Belediye kasasının emin ellerde olduğunu biliyor artık.

Başkan Mehmet Koyuncu Eylül ayında düzenlediği Kültür ve Hasat festivaliyle önemli bir Kültür sanat etkinliğine de imza attı kasabasında. Gülden Karaböcek türküleriyle  Hacılar halkını coştururken, Hacılara farklı illerden festival için yüzlerce insan akın etti.

Kasabanın alt yapı çalışmalarına da öncelik veren Başkan Mehmet Koyuncu yol düzenleme çalışmalarını da oldukça önemsiyor. Kasabanın içerisinde birlik beraberliği sağlamanın öncelikleri arasında bulunan Koyuncu bunu da başarmış görünüyor.

Kırıkkale’nin şirin kasabası Hacılar’ın makuz talihini yenecek Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu hizmet belediyeciliğinde kararlı mesajlar veriyor.

Koyuncu’nun ilk günden itibaren verdiği mesajı gelin birlikte okuyalım.

 

“31 Mart 2019  yerel seçimlerinde büyük bir teveccüh göstererek, bizi bu onurlu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkürü borç biliyorum.

        Bilmelisiniz ki; hayata geçireceğimiz projeler, sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması; daha da önemlisi güzel Beldemize bir kimlik kazandırmak adına olacaktır.       

        Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilinciyle, vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, Sizlerden aldığımız destekle,   “işimiz  HİZMET OLACAKTIR“

        Makam sevdalısı olarak değil, hizmet sevdalısı olarak, milletin hizmetkarı olarak, iyi ve kötü günde Belde halkının yanında olmaya gayret edeceğiz. 

        Beldemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle Beldemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız.

        Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin Beldenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.

        Beldemizi, Sizlere yakışır biçimde geliştirmek, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir Belde oluşturmak, vatandaşın isteklerine cevap verebilmek,  problemlerine çözüm ortağı olabilmek için çalışacağız.

        El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle  eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için mücadele edeceğiz.

        Büyük düşündünüz ve bizi bağrınıza bastınız. Beklentilerinizin farkında olarak, hepinize teşekkürlerimi, selam ve kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”

 

 

 


Kaynak: Redaktör Haber
Kaynak: Redaktör Haber

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.