Birinci ve ikinci Nallıhan Kuş Cenneti Kız Tepesinden

Nallıhan Kuş Cenneti 6. foto safari yarışması sonuçlandı...

Birinci ve ikinci Nallıhan Kuş Cenneti Kız Tepesinden

22-23 Haziran tarihlerinde 6.sı düzenlenen Nallıhan Kuş Cenneti Foto Safari yarışması sonuçlandı. Seçici kurul uzun uğraşlar sonucunda ödül almaya ve sergilenmeye değer görülen 50 fotoğrafı belirledi. Foto Safari’ de bu kez Kuş Cennetinin en önemli görüntüsü olan Kız Tepesinin eşsiz güzelliklerini kapsayan fotoğraflar derece aldı.

FOTO SAFARİ’DE KAZANANLAR BELLİ OLDU

Başkanlığını Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yaptığı Başkent Ankara Meclisi tarafından düzenlenen ve Tarım ve Orman Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Nallıhan Belediyesi, Nallıhan Kaymakamlığı ve Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) destekleriyle gerçekleştirilen Nallıhan Kuş Cenneti 6. Foto Safari yarışmasında dereceye giren fotoğraflar belli oldu.

Başkent Ankara Meclisi Ayhan Sümer Kültür ve Sanat Merkezinde toplanan ve her biri alanında uzman olan 7 kişilik seçici kurul, yarışmaya katılan 125 kayıtlı fotoğrafçıdan yarışmaya fotoğraf gönderen 99 yarışmacının çektiği birbirinden güzel 393 fotoğrafı inceleyerek ödül almaya ve sergilenmeye hak kazanan toplam 50 fotoğrafı belirledi.

BİRİNCİ VE İKİNCİ FOTOĞRAFLAR DOĞA HARİKASI KIZ TEPESİNDEN

Birincilik ödülüne Nallıhan Kuş Cennetinden çektiği “Kız Tepesinde Samanyolu” fotoğrafı ile Volkan Karagülleoğlu

İkincilik ödülüne yine Nallıhan Kız tepesinde çektiği “Kız Tepesinde Vadi” fotoğrafı ile Erman Kırankaya layık görüldü...

Üçüncülük ödülüne ise Oğuz İpçi tarafından çekilen “Alaca Balıkçıl” fotoğrafı layık görüldü.

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN 5 FOTOĞRAF


Mansiyon ödüllerine ise (Feride Alemdaroğlu, Gazi Aydın, Volkan Karagülleoğlu (2),    Eren Demirbakan) tarafından çekilen Nallıhan Kız tepesinin jeolojik yapı görüntüsü, Karabataklar ailesi, Nallıhan Kuş cennetinin sis içerisinde kalmış görüntüsü, Nallıhan Kız tepesinden gündoğumu ve Nallıhan Kız tepesi ile göl görüntüsünün birleştiği fotoğraf kareleri layık görüldü.

SANEM ARIKAN: ÖLDÜRMEYELİM ÖLÜMSÜZLEŞTİRELİM

Başkent Ankara Meclisi Genel Başkan Yardımcısı ve Nallıhan Kuş Cenneti Foto Safari yarışması Koordinatörü Sanem Arıkan Başkanlığında, Türkiye Fotoğraf Sanatçıları Federasyonu temsilcisi Sami Türkay’ın katılımıyla gerçekleşen derecelendirmenin seçici kurulunda Mehmet Uçar, İlker Şahin, Taner Kıral, Adnan Ataç, Osman Erdem ve Tansu Gürpınar bulundu. 

Sanem Arıkan, seçici kurulun derecelendirme çalışmalarının sona ermesinden sonra yaptığı açıklamada yarışmaya katkı sunanlara teşekkür etti. Arıkan “Başkent Ankara Meclisi olarak, Ankara’nın kadim medeniyet kültürünü korumak ve doğaya, çevreye duyarlı bir huzur kenti olmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Amacımız, düzenlenen Foto Safari yarışmasıyla çevre sorunlarına dikkat çekerek, doğal hayatı korumak ve avcılığın fotoğrafla yapılmasını özendirmektir. Seçici kurulumuza gelen fotoğrafların her biri o kadar güzeldi ki fotoğrafları derecelendirmekte oldukça zorlandık. Bu fotoğrafları gören avcılar eminim ki silahla avlanmak yerine fotoğraf makinesi ile avlanmak için kendilerine hemen fotoğraf makinesi alacaklardır. Buradan yola çıkarak her platformda söylediğimiz gibi Öldürmeyelim ölümsüzleştirelim” dedi. 

Sanem Arıkan derecelendirmeler neticesinde birinciye 4 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL, mansiyon ödülü kazananlara ise 750 TL ödül verileceğini belirtti. Sergilemelere layık görülenlere ise 200 TL ödül verileceğini kaydetti.


Kaynak: Redaktör Haber
Kaynak: Redaktör Haber

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.