İstanbul / Bağcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hazırlanıp 2022 yılı teklif çağrısı döneminde başvurulan 2022-1-TR01-KA122-VET-000079752numaralı ve "Hizmet ve Sanayi Sektörlerinde Avrupa Stajı" başlıklı projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiş ve MESEM öğrencilere proje ile staj imkânı sunulmaktadır.
Proje kapsamında 21/03/2024-08/04/2024 tarihleri arası Almanya Berlin’de Eyyüb Sinan Özdemir, Hamza Kaşgarlı, Elif Yemez, Ömer Sudeys Çevik, Serhat Turan isimli öğrenciler Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında, Taylan Çimen, Buse Balkan, Zafer Türköz, Nazlı Irmak Sarıkaya, Havanur Takuci isimli öğrenciler Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanında, Sena Yıldız ASLAN, Seher DURMAZ, Berra Dokuyucu, Sebila Turğut, Ayşe Nur İlhan isimli öğrenciler ise Moda Tasarım Teknolojisi Alanında ilgili işletmelerde 15 öğrenci staj faaliyetinde bulunmuştur. Okul öğretmenlerinden Dr. Sinan Girgin, Meltem Temur ve Sevgi Ömür Aça öğrencilere refakat etti.
Mesleki, kültürel ve dil eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sunulan imkândan çok memnun olduklarını aktardılar.
Okul Müdürü Mustafa Küçükaraba projeyle ilgili olarak; ‘’Proje ile öğrencilere; farklı kültürleri tanıyarak sosyalleşme, eğitimlerine ve geleceklerine dair bir plan oluşturabilme, evrensel ve insanî değerlere sahip, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, toplumsal hayata aktif katılan, temel hak ve hürriyetlerini etkin bir biçimde kullanan ve uluslararası alanda akranlarıyla rekabet edebilecek seviyede bireyler olarak kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini sağlamak, yabancı dil yeterliliklerini geliştirmek, kişisel gelişimlerine olumlu katkılar yapmak’’ gibi amaçlarının olduğunu belirtti.
Yorum Yazın