depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak

Başarının sırrını girdiğimiz gönüllerde arayacağız

Ayhan Çetinkaya “İnsan olarak birtakım ehliyetlere, liyakatlere, donanımlara sahip olabiliriz, ekonomik olarak çok zengin olabiliriz. Her ne olursak olalım, yaptığımız her iş kendi dışımızda ki insanların eğer gönlüne dokunmuyorsa bunun sürdürülebilir bir başarı olma ya da millete ait bir değer olma şansı yoktur”

Başarının sırrını girdiğimiz gönüllerde arayacağız

Redaktör Haber dergisinin bu ay ki sayısının sayfalarına girişimci, iş adamı, aktif STK Başkanı, tecrübeli siyasetçi, memleketi Kahramankazan sevdalısı Ayhan Çetinkaya’yı konuk ettik. Marka haline getirdiği Gülnihal Eğitim kurumlarından, 2019 yerel seçimlerde talip olduğu Kahramankazan’ı ve hayata dair pek çok konuyu kendisiyle konuştuk. Başarı dolu bir kimliğe sahip Ayhan Çetinkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında ifade ettiği gönül belediyeciliği anlayışını gerçekleştirdiği birçok projede hayat geçirmiş birisi. Kendisini insana ve gelecek nesle yatırım yapmaya adamış. “Başarının sırrını girdiğimiz gönüllerde arayacağız” cümlesini de sloganı haline getirmiş. Ayhan Çetinkaya’nın Kahramankazan’ın marka kent olması için önemli projeleri var. Sanayi, Tarım, Eğitim, İstihdam ve Milli Kültür üzerine heyecan verici projelere sahip.

Çetinkaya “Belediye Başkanlığı nasip işi, nasip olursa yerel yönetim anlayışıyla bu projeleri Kahramanlar diyarı Kahramankazan da hayata geçireceğiz, nasip olmaz ise iş adamı ve STK birikimimizle, AK Parti siyasi kimliğimizle bölgemize hizmete vesile olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

İşte o röportajımız…

-Ayhan Çetinkaya’yı bize tanımlamak isteseniz neler söylersiniz?

İddiası olmayanın heyecanı yoktur. Heyecanımız iddiamızın büyüklüğündendir. Nedir bu iddiamız, Allah’ın verdiği bir takım ehliyet, liyakat ve donanımlarla kendi dışında ki yaşayan bütün canlılara faydalı olabilmek, onlarında daha iyi bir şekilde hayatlarını sürdürebilmelerine katkı sunmak, dünya ve ukbalarının mamur olmasına hizmet etmektir.

-15 Temmuz hain darbe girişiminde doğduğunuz ilçe Kazan tam bir Kahramanlık örneği gösterdi ve Kahraman ünvanını aldı. Kahramankazan’ın vatanı için gösterdiği bu kahramanlık öyküsünden bahsedelim biraz…

15 Temmuz’da millet olarak büyük bir belayı atlattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın feraseti ve dik duruşu ile bu kadim milletin istikbaline ve istiklaline kastedenlere karşı top yekûn bir araya geldik ve fetö belasını defettik. Kahramankazan’da  Şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Kazan ilçemize kahramanlık ünvanı verildi. Aziz milletimizin istiklalinin ve istikbalinin sembol ilçesi haline geldik. Bu bize büyük bir sorumluluk ve vebal yükledi. Kahramankazan’da doğanlar ve doyanlar elele vererek her ne iş yapıyorsak yüksek bir sorumluluk bilinciyle en iyisini yapmakla mükellefiz artık.  Zira bu ülkenin Cumhurbaşkanı Van’da temel atarken konu 15 Temmuz’a geldiğinde “Kahramankazan halkına selam olsun” diyor. İstanbul’da bir açılış yaparken Kahramankazan’a selam gönderiyor. Bu gönderilen selamlar millet adına ümmet adına bizim üzerimize çok ciddi bir sorumluluk yüklüyor.

Reisimiz dediğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sadece 81 milyonun reisi ve Cumhurbaşkanı değil;  Yeryüzünde ki mazlumlar diyarının, Osmanlı bakiyesi ülkelerin, İslam dünyasının ve Türki cumhuriyetlerin umudu, lideri. Sayın Cumhurbaşkanımızın mazlumlara kol kanat germesi adına daha güçlü olması için bizlerde Kahramankazan’da yerel hizmetlerin en iyisini yapmak zorundayız. Kahramankazan olarak düne kadar Ankara’da normal bir metropol ilçe iken bugün yerel yönetim anlayışımızı daha inovatif ve global bir seviyeye çıkarmamız lazım. Kahramankazan’da insanların 15 Temmuz’da sergiledikleri dik duruş ve vatana millete sahip çıkma coşkusu, Milli ve Yerli değerlerin çok diri olmasından kaynaklanıyor. Bizler bu dinamizmi ve enerjiyi doğru projelerle yerel kalkınmada ortak sinerjiye ve inanca dönüştürmek zorundayız.

Kurtuluş savaşı esnasında bu ülkenin istikbali ve istiklali için Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya Dikmen sırtlarında 3 bin Ankaralı Seymenin başı olarak dedemiz Güvençli İbrahim Çavuş hangi samimiyetle hangi dirayetle Ankara’da sahip çıktıysa, 15 Temmuz gecesi de Kahramankazan halkı aynı hissiyatla bu ülkenin istikbali ve istiklaline, Cumhurbaşkanına sahip çıkmıştır. 2018 yılında yaşayan bir Kahramankazan evladı olarak aynı heyecanı üzerimde bir sorumluluk olarak hissediyorum. Zira bende atalarımızın milletin birliğine ve bütünlüğüne kastedenlere karşı gösterdiği aynı dik duruşu göstermekle mükellefim. Torunlarımızın da bu inançla yetişmesi için Kahramankazan’da Milli Tarih ve Milli kültür üzerine yapacağımız yeni projeleri önemsiyorum.

-Kahramankazan 15 Temmuz gecesinde gösterdiği dik duruşuyla Kahraman ünvanını alarak marka oldu. Böyle bir İlçe’nin kent yapısı olarak da marka olması için neler yapılmalı?

Uzun yıllar Ankara’da STK’larda, iş ve siyasi hayatımda elde ettiğim belli birikim ve donanımlarımla 2019 yerel seçimlerinde Kahramankazan’dan AK Parti belediye başkan aday adaylığı müracaatında buldum. Kendi doğup büyüdüğüm ilçeme farkındalığı yüksek projelerle hizmet etme heyecanındayım.

Kahramankazan ilçemiz 2004 yılından bu tarafa AK Parti iktidarlarından büyük destek alarak başarılı AK hizmetlere kavuştu. 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde Kahramankazan Belediyesinin idaresine talip olan AK kadroların daha donanımlı, daha ehliyetli olmasını ve AK HİZMET bayrağını daha ileri taşımasını önemsiyorum. Gerçekleştirilecek hizmet projelerinin sadece Türkiye’ye değil aynı zamanda dünyaya da örnek olacak nitelikte olması temel hedefimizdir.  Bu milletin ve ümmetin sembol bir ilçesi olmak bunu gerektirir. Yerel Yönetim adına iyi örnekler sergilemeliyiz inancındayım. Heyecanımızı güzel bir tohum olarak hizmetlerimize yansıtabilir isek, bizden sonra gelen nesillerinde Kahramankazan’da asımın nesli olarak yetişmesi için üzerimize düşeni yapmış oluruz kanaatindeyim.

DOĞRU TARIM VE SANAYİ POLİTİKALARI BELİRLEMELİYİZ.

Kahramankazan ilçesi sanayide marka olacağı gibi tarımda da dünyaya örnek olabilecek bir ilçe.  Coğrafi lokaysan olarak farklı nimetlere sahiptir. Nadide lezzetler, tarım ve hayvancılık ürünleri bu bölgede yetişir. Acil olarak organik tarımın desteklenmesi için yeni projeler yapmamız gerekiyor. Hızlı sanayileşme adına acele karar verdiğimiz bazı projeler sonucu tarımda organik bitki örtüsünü öldürmüşüz. Kahramankazan’da sanayi yatırımlarını ve tarım alanlarını doğru bir strateji ile modern kent hayatına kazandırmamız lazım. Bu konuda yerel yönetim olarak doğru analizlerle doğru bölge stratejilerini belirleyip, kamu ve yatırımcı iş adamlarına doğru yatırım projeleri fizibilitesi hazırlamamız gerekiyor.

Yine bir belediye yönetimi kendi ilçesindeki ki sivil iradeye önem vermek zorunda. Kent konseylerinin içini biraz daha zenginleştirmeliyiz. Kent konseyleri siyasi taassuba dayalı olmadan, o beldede yaşayan toplumun değişik sivil katmanlarının önerilerini dikkatle dinlemelidir. Bizim temel dinamiklerimiz ortak akıldan beslenmelidir. Bir belediye başkanı siyasi partisinin rozetiyle hizmet  iddialarıyla seçilir. Fakat belediye başkanı olduktan sonra bütün kamunun sorumluluğunu taşımakla yükümlüdür. AK Partili belediyelerimiz bu strateji ile seçildikten sonra bütün seçmenlere ortak hizmet götürerek nice insanların gönlünü kazanmıştır. Bizde bu anlayışı Kahramankazan ilçemizde daha da ileriye götürmek istiyoruz.

‘’SAVUNMA SANAYİNİN İSTİHDAMINI BİZ KARŞILAYABİLİRİZ’’

Bölgede hızlı bir sanayileşme oldu. Serbest ticaret çok fazla kanunla disiplinize olacak bir alan değil. Meşru kazancın olduğu her yerde ekonomi hızla büyür. Ankara Lojistik üstünün ayrı bir çekim merkezi var. Türkiye Savunma Sanayi Merkezi olarak Kahramankazan sınırları içerisinde olması da bizim için bir sorumluluk ve bir imkan. Türkiye’nin savunma sanayi kalbi Kahramankazan’da atacak. Savunma silahlarımız, yerli uçak ve uydularımız burada yapılacak. Eğer biz Kahramankazan’da Savunma Sanayi yerleşkesinin ihtiyaç duyduğu nitelikli istihdamı, Özel Öğretim Sektörü ve Milli Eğitim Bakanlığının desteğiyle, doğru teknik eğitim projeleriyle yetiştirebilirsek önemli bir hizmete vesile oluruz kanaatindeyim.

PLANSIZ SANAYİLEŞME SANAYİ GECEKONDUSUNA SEBEP OLUYOR.

Şu gerçeği de paylaşmak istiyorum. Kahramankazan’da iyi niyetle yola çıkılmış ve belli başarılara da ulaşılmış, lakin çarpık bir sanayileşme mevcut. Tarım alanları heba edilmeden farkındalığı yüksek sanayi bölgeleri oluşturabiliriz. Kahramankazan’ın etrafına şöyle bir baktığınız da Sincan OSB, OSTİM, İVEDİK OSB’ler var. Türkiye’nin en modern Savunma sanayi yerleşkesi ilçemizde kurulmak üzere. Merkeze Savunma Sanayi organize sanayi bölgesi yerleşkesini koyarak Kahramankazan sanayisini ona göre konuşlandırmamız lazım. Zira biz bölgede yatırım yapmak isteyen sanayicileri doğru yatırım projeleriyle bölgeye yönlendirmezsek, kısa sürede birtakım maliyetlerin yüksek olması, yanlış hesapların yapılması, oraya yatırım yapan sanayicilerimiz için sıkıntı oluyor ve Ankara’ya geri dönmek zorunda kalıyorlar. Bunun için sanayi anlayışımızın biran evvel gözden geçirilmesini arzu ediyorum.

Karhamankazanda ki bütün dinamikleri ortak bir heyecanda buluşturmalıyız. Sosyal belediyecilik anlayışının ön plana çıkmasını önemsiyorum. Bir belediye anlayışı sadece insanların popüler kültüre ait sosyal tüketimlerine cevap vermemeli.  O bölgede yaşayan insanların üretim adına, istihdam adına kalkınma adına uluslararası arenada kendilerine bir hedef koyarak marka değer olmak için ortak heyecan hissetmeleri yarış içerinde olmaları lazım.

Arif Nihat Asya’nın  “Sende Fatih’in yaşındasın” dediği kritik nokta burası. Çocuklarımıza erken yaşta hedeflerinin olması gerektiğini, bir aidiyet adanmışlık hissini lokal mikro projelerle işlememiz lazım.

Yerel yönetimlere talip olan yöneticiler olarak bizler ortak şuur uyandıracak ve modern algıya açık sosyal projeleri de  ihmal etmemeliyiz.

TURASAN ŞAH GİBİ BİR MİLLİ DEĞERİMİZ VAR

Milli tarih ve Milli Kültürden bahsettim. Kahramankazan’ın Tekke mahallesinde çok önemli bir milli değer var. Osmanlının ilk kuruluş yıllarında bölgeye gelmiş ve bölgeyi tekfurlardan almış bir Osmanlı beyi var. Ben bunu ihmal edilmiş bir değer olarak görüyor ve üzülüyorum. 1000 yıl önce yapılmış mücadeleyi yeni nesillere doğru projelerle aktarmamız lazım. Zengin geleneğimizi modern geleceğe taşımakla mükellefiz. Sorumlu bir birey olarak kendi yerel değerlerimizin farkında olmayı önemsiyorum. Bugünün gençleri yarının teminatı ise onların heybelerini doğru doldurmamız lazım. 

 

AYHAN ÇETİNKAYA KİMDİR?

Kahramankazan Güvenç 1969 doğumlu, And.Ünv. Kamu Yönetimi mezunu, evli ve üç çocuk babasıdır. Özel Okul Kurucusu ve sahibi. 2004-2009 yıllarında Yenimahalle Belediyesi’nde idari görevlerde bulundu.

Mevzuat ve bürokrasi tecrübesine sahip. Kamu kaynaklarını özel sektör işletim stratejisi ile aktif ve verimli kullandı, ilklere imza attı. Sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel birikimlerini inovatif yatırım anlayışı ile buluşturarak 2010 yılında Özel Gülnihal Eğitim Kurumlarını kurdu. Doğru ekiplerle takım oyununa inanır, ortak akıldan faydalanır, bireysel sorumluluklarla kurumsal başarıyı hedefler.

Meslek odalarının sektör derneklerinin yatırım, istihdam, kalkınma ve sosyal projelerinde görevler aldı. Milletin ve Devletin yükünü paylaşmaya özen gösterdi. Milli ve Yerli hassasiyetlerin gözetilmesine katkı sağladı.

  • ÖZDER ANKARA İL BAŞKANI
  • ANKARA 15 TEMMUZ PLATFORMU GENEL SEKRETERİ
  • GÜVENÇ KÖYÜ KÜLTÜR TURİZM VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI 

Siyasete 1985 yılında Refah Partisi Yenimahalle Gençlik Kollarında başladı. Üniversite yıllarında gençlik çalışmalarında bulundu. 1985-2001 yılları arasında Refah Partisi ve Fazilet Partisi İlçe Teşkilatlarında çeşitli görevler aldı. AK Partinin kurulmasından sonra siyasi çalışmalarını AK Parti çatısı altında sürdürdü. 2009-2014 yılları arasında iki dönem AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. İl Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevinde; Yaşlılar, Engelliler, İşçi Komisyonu il koordinatörlüğü ve Altındağ, Çamlıdere, Sincan, Çankaya İlçeleri İl Koordinatörlükleri yaptı.

Siyasi tecrübe ve birikimlerini doğru saha stratejileri ile buluşturarak 2010 yılında Türkiye’de bir ilk olan AK Parti Ankara İl Başkanlığı Sanayi Komisyonunu kurdu.  Siyaset ve Sanayi-Üretim ilişkisini koordine eden Sanayi Komisyonu Ankaralı Sanayicilerin ve Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’IN memnuniyeti ile marka haline geldi.

www.ayhancetinkaya.com.tr

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: Redaktör Haber
Kaynak: Redaktör Haber

HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.