Sevim KANSUVA

Sevim KANSUVA

BAKIMLI CİLT SEVGİ ETKİSİ YARATIR
mail

Sevgi insanın kendisini sevmesiyle başlıyor..Öyleyse kendini sevmeye, en değerli giysinden, teninden başlayabilir insan.

Sabah kalktığında ilk kendini görüyor, kendinle  güne başlıyorsun. Duş alıyor dişini fırçalıyor sonrasında kendine özgü tüm kişisel bakımlarını ama az ama çok yaparak vira diyorsun güne. Ve bunların hepsi tenine bedenine özgüvenine  yansıyor. Elbette kendini seven, bedenine değer veren insan yapıyor bunları. Düşününki duş alamadınız, huzursuzluğunuz davranışlarınıza da yansıyor. Az da olsa stres olabiliyorsunuz. İşte tüm bunlar ve benzeri durumların cildiniz içinde aynı oranda hayatınıza yansıdığının bir çoğunuz farkındamısınız acaba.

Yıllar içinde defalarca farklı bölge ve ülkelerde bir araştırma yapılmış. Aynı iş görüşmesine, aynı eğitim aynı donanımda 2 kadın, 2 erkek 4 farklı kişi gönderiliyor. Tek farkları, bakımlı & bakımsız olmaları. Bunlardan 1 kadın 1 erkek bakımlı, diğerlerinin ciltleri elleri bakımsız. Elbette bilinçli olarak ilk intiba bölgeleri yani yüz ve ellerin  bakımsız olması  tercih ediliyor.

Tabiiki hiç zorlanmadan Bakım kazanıyor. Bakımlı bir insanın kendini ifade etme özgürlüğüde, karşı tarafa verdiği güvende bakımsız bir insana oranla  büyük olçüde fark yaratır. Unutmayın  yağ, siyah nokta, leke içindeki hiç bir teni fondöten, sakal  vb leri kapatamadığı gibi, daha da negatif etki yarattığı  çok defa deneyimlenmiş bir gerçektir.

Bakımlı bir insan cldini sevmekle başlar güne  sonrasında günlük hayatındaki etkileri ile işini, iş arkadaşlarının etkisini, işimin getirilerini sevmeye başlar. Devamında bu pozitif etki halkası hayatının her yanına dağılmaya devam ederken, yaşamınızda sadece bir CİLT BAKIMI denilip geçilebilen temizlik, ömrünüz boyunca size Sevgi Etkisi yaratmaya devam eder. Ben doğallıktan yanayım diyebilenler var hala. Temizlikle yüzüne enjekte edilen uygulamaların ayırımını bilemeyenler çok az da olsa var. Oysaki insanlığın  başlangıcından beri var olan kişisel bakımlar, teknolojinin olmadığı zamanlardan beri kabul görmüştür. Neden köylerde, en kırsallarda insanlar kendi imkanlarıyla bakımlar yaparlar öte  yandan saraylarda sultanlar cariyeler bakımlarına özen göstermemişlermi. Bi düşünün, hepsinin kaynağı SEVGİ değilmi. 

CİLDİNİZİN SEVGİ ETKİSİ BİZDEN, KALBİNİZİN ETKİSİ SADECE SİZİN ELİNİZDE.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.