Kemal Haluk  CEBE

Kemal Haluk CEBE

Türkiye’nin gücü her şeye kafidir
mail

Gündemi ciddi şekilde etkileyen hareket dış siyaset olduğu bugünde Lobicilikte ne kadar eksiklerimizin olduğunu görmekteyiz. Kudüs meselesi aslında mesele olmayacak bir meseledir. Çünkü burası Osmanlı zamanından beri kutsallığını koruduğumuz bizim içinde son derece önemli bir merkezdir. İslamiyet gibi bütün semavi dinlere kucak açan bir din hiçbir zaman olmamıştır. Dış mihraklar bu konuda bizleri en hassas noktadan vurmaya çalışmışlardır. Bunları yaparken tüm İslam alemini yok saymışlardır. Bunlara haddini bildirmekte maalesef bizim devletimize düşmüştür. Nedeni malum olan korumacılığı diğer İslam ülkeleri maalesef yapamamaktadırlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü her şeye kafidir. Ama siyasetle bunu çözmek asıl amacımızdır. Bu tutumumuz hiçbir ülkenin işine gelmemekte. Hakkımızı savunmakta vurdumduymaz ülkelere karşı olmak durumundayız. Devletimizi çok zor günler beklemektedir. İç siyasette muhalefetin en üst sınırda destek vermesi ve birliğimizi üst düzeyde korumak zorundayız. Tek el ve tek vücut ile bunu koruyabilirsek o zaman onları alt edebiliriz.

İç siyaset bu aralar son derece pozitif hareket ve lobilerimizde çok iyi çalışırlarsa o zaman bu işten zarar almadan çıkmış oluruz.

Lobiler yurt dışında destek alabilecekleri noktalarda yoğunluklarını hissettirebilmeleri bize artıyı kazandıracaktır.

Çok dikkatle izlenen bu siyasette başarı kazanmamak içten bile değildir.

Devletimiz için; bir taraftan vatan hainlerini ortaya çıkarıp temizlemek ve terörle mücadele etmek gerçekten çok zordur. Ama en önemlisi de ekonomiyi ayakta tutabilmekte çok zor bir dönemi yaşamak demektir.

Büyüme hızımızın çok iyi durumda olması siyaseti olumlu yönde etkilemesi insanların nefes almalarına sebebiyet vermiştir.

Amerika’nın Kudüs meselesine sağ duyu ile yaklaşması gerekirken sert tutumları özellikle dış siyasette ciddi rahatsızlıklara yol açmıştır. En büyük darbe de İslam ülkelerinin olaya sahip çıkmaması ve üzerinde durmaması her şeyi Türkiye Cumhuriyeti’ne bırakması zor günlere doğru gidişin işareti olmuştur.

2018 yılının Ülkemize güzelliklerin en iyisini ve bereketin en yüksek seviyesine getirmesini temenni eder, huzurlu ve mutluluklarla dolu günlerin ülkemizin olmasını dilerim.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.