İlhan KOÇ

İlhan KOÇ

NÖRO SATIŞ KOÇLUĞU
mail

Nöro Satış Koçluğu insanın kalbi ile beyni arasında sağlıklı bir köprü kurma stratejisidir.

Nöro Satış Koçluğu, bilimin insanın beyin yapısı, bilişsel durumu, bilinçaltı sistemi gibi kavramların yanında;  sosyal, duygusal ve görsel zeka hafıza, algı ve filtreleme sistemleri gibi konulardaki gelişmeleri dikkate alarak satışın müşteri odaklı hale getirilmesi için Nlp ile Koçluk sistemleri referans alınarak ile oluşturulmuş bir sistemdir.

Şüphesiz günümüzde satışta roller farklılaşmaktadır.  Artık müşteri daha etkin, ilgi odağının merkezi kendisi olan;  satıcı ise müşterinin satış sürecinde onun içsel yolculuğuna eşlik eden bir yardımcı konumunda olması gerekmektedir.

Nöro Satış Koçluğu müşterinin duygu, düşünce ve davranış kalıplarını göz önüne alarak satış sürecini müşteriye uygun hale getirip, hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde doğru satışı yapmayı sağlayan bir dizi yöntem sunar.

Nöro Satış koçluğunun size sağladığı fırsatları, bu sistemi öğrenmeye ve uygulamaya başladığımızda çok daha iyi fark edebilirsiniz.

Satışta daha etkin olmak, daha mutlu ve başarılı bir satış yapmak istiyorsanız sizin için tam istediğiniz fırsat olabilir.

Niçin satış koçluğuna ihtiyaç duyarız? Satış koçluğunu standart satış sistemlerinden ayıran özellik nedir?

Satışın temel prensiplerini ve felsefesini kavrayarak,  satışta iletişimi artırmak, problem çözme, yaratıcılık, pratik düşünme, net ve kararlı olma konusundaki yetkinlikler ile duruma uygun en etkili satış stratejisini geliştirmek, satışları hedeflenen ölçüde artırmak,  Kazan-kazan yaklaşımı ile uzun süreli ve yükselen grafiklerle satışlar gerçekleştirebilmek için Nöro Satış koçluğu gereklidir.

 Peki, nöro satış koçluğu bize ne kazandırır?

Satış koçluğu ile satış sürecini daha efektif yönetebilir, müşteriniz ile aynı dili konuşabilir, iletişimde ikna yönteminin gücünü yaşayabilirsiniz. Bu yöntem ile müşteri bağımlılığı yaratmayı, satışın gerçekleşmesi ve sürekli olması için doğru satış yöntemini seçmeyi ve güçlü sorularla fark yaratmayı öğrenirsiniz. Satışta iletişiminizi çok rahat yönetirken, problem çözme, yaratıcılık, pratik düşünme, net ve kararlı olma konusundaki yetkinliklerinizi geliştirerek müşteri memnuniyeti sağlayabilirsiniz.

Nöro Satış Koçluğu,  başarılı ve doğru bir satış için müşterilerimizle iletişimimizi pekiştirdiği gibi, satış sürecindeki müşteri hedef ve önceliklerinde etkin olmayı sağlamaktadır. Bu sistem satışla ilgili kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesine katkı sağlar.

Satış koçunun rolü karşısındakini aktif bir biçimde dinlemek, onun duygu ve düşüncelerine ayna tutmak ve en önemlisi kişinin satın alma kararına yardımcı olmaktır. Satış koçunun bu rolü müşteri memnuniyeti ve satışın müşteriye uygun ve doğru şekilde sunulabilmesidir.

Nöro Satışı farklı kılan; koçluk yetkinlikleri, dinamik satış süreci ve müşteriye özel bir yöntem oluşturmaktadır. Bunlarla birlikte, aktif ve bütünsel dinleme, dinlediğini iyi yansıtma, güçlü sorular sorma, iyi tespit ve içsel yolculuna eşlik etme yetkinliklerdir. Çok iyi (Fil kulağıyla) dinleyip çok güçlü sorular sormak kişiye satış sürecinde “güvenli alan” içerisinde olmayı sağlayarak kendi yolculuğunu yapmasında ve amacını uygun satış gerçekleşmesini sağlar.

Diğer bir konu da, koçun varlığıdır. Koç kişinin istediği amacına ulaşmak için doğru farkındalık oluşturmayı sağlar. Koç satış süreci boyunca varlık gösterir ve esnek olur, içinde bulunulan zaman ve duruma göre yol alır.

Koçlukta satış süreci pozitif odaklıdır. Geçmiş olumsuzluklar satışın gündemi olamaz. Koçluk olumlu duygu ve hisleri esas alır, yani neyi istemediğimiz değil neyi istediğimiz üzerine işleyen bir süreçtir.

Değerli okuyucularım özetle, satışta müşteri odaklı ve müşteri memnuniyeti istiyoruz diyorsanız adres net; Nöro Satış koçluğu.


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.