İbrahim  GÖKDEMİR

İbrahim GÖKDEMİR

TÜRKİYE’NİN HUZURU SINIRDAN GEÇER
mail

Türkiye terörle mücadelede kararlığını bir kez daha gösterdi. Emperyalistlerin tasma takıp bir oraya bir buraya çektikleri köpekleri bu günlerde öyle bir darbe yiyor ki onlarda beklemiyordu bu kadarını.

Mehmetçiğimiz, sınırlarımızı güvenli hale getirebilmek adına girdi Afrine…

Sırada Menbic var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı, bu sınır güvenliği temizliği Kuzey Irak’a kadar uzanıp devam edecek.

ABD şakın… Türkiye’den böylesine bir hamle beklemiyordu. Trump yalvarır pozisyona geçti. Dünyanın 5’ten büyük olduğunu Türkiye’nin Afrin operasyonuyla bir kez daha gördü. Kendi dergileri TİME dahi Amerika’nın yalnızlığını ilan etti.

Dahası gelecek elbette. Önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi ABD kendi pisliğinde boğulacak. Ortadoğu üzerinde yüzbinlerce masum kadın ve çocuğun ahını aldı bir kere. Duayı ise Türkiye tabi ki.

Türkiye 17 Ocak 2018 tarihinde başlattığı Afrin harekatını kararlılıkla sürdürdür ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi bu temizlik Kuzey Irak’a kadar devam ederse sınırlarımızı terör örgütlerinin tehdidinden kurtarırsa biline ki Türkiye’yi bundan sonra kimseler tutamaz.

2019 yerel ve genel seçimlerinde de Türk Milleti Liderine sahip çıkar, güç ve istikrar devam ederse, 2023 hedeflerinde Türkiye Dünya markası ve her ülkenin gıpta ile baktığı bir ülke haline gelir.

Allah sınır bölgelerimizde huzurumuz için çarpışan Mehmetçiklerimize güç ve kuvvet versin.

KASTAMONU 2018 TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR BAŞKENTİ

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile başkanlığını yaptığım Kültür Sanat muhabirleri derneği olarak gazetelerin Kültür sanat muhabirleriyle birlikte Kastamonu’daydık.

Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edildi. Yerel yöneticiler, Kastamonu’nun bunu hak ettiğini düşünse de aslan payını Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a veriyorlar. Bu Kastamonu için bulunmaz bir fırsat. Tarihi ve Kültürel varlıklarıyla eşsiz bir şehir olan Kastamonu 2018 yılını Türk Dünyasına Başkentlik yaparak geçirecek. Bakan Numan Kurtulmuş’un mesajı oldukça açık “Kastamonu bunu iyi değerlendirmeli”

Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekilleri, STK’lar yerel basın ve Kastamonulular Türk Dünyası Başkentliliğini çok iyi benimsemişler. Güzelde hazırlanıyorlar. Belediye Başkanı Tahsin Babaş 20 yıldır Türk Dünyası etkinlikleri düzenlediklerini belirtiyor ve Başkentlilikle bunu pekiştireceklerini söylüyor. Kastamonu belediyesi tarihi ve kültürel değerleri koruma konusunda büyük bir kararlılık göstermiş ve 3 yılda 40 milyon TL bu manada yatırım yapmış.

Kastamonu’da 2018 yılı içerisinde 50’den fazla etkinlik düzenlenecek. Bu etkinliklerle Kastamonu Kültür ve tarihi tekrar can bulacağı gibi, Kastamonu turizmi açısından da önemli bir hareketlilik kazanacak.

NUMAN KURTULMUŞ VE 2023 KÜLTÜR SANAT HEDEFLERİ

Kastamonu’da Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile kahvaltıda bir araya geldik. Türk dünyasından yabancı gazetecilerinde bulunduğu toplantıda, Hükümetin 2023 kültür sanat politikaları üzerine bir sorum oldu.

Bakan Kurtulmuş Kültür sanatın bir ülkeye katacağı değerin son derece farkında. Kendisi ekonomist ancak şiir ve Türk sanat müziği ile yakın alakalı bir insan. Hükümet sözcülüğü döneminde gazeteci dostlarla birlikte birkaç defa özel toplantılarda bir araya gelerek bu özelliklerini tanıma fırsatı bulduğum bir devlet adamı. Yani bir Kültür sanat insanı. Özetle şunu söylebilirim ki Bakan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na çok kısa zaman dilimi içerisinde adapte olmuş ve Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda Kültür Sanat’ın da hak ettiği yeri alması için ekibiyle sürekli sahada aktif bir çalışma içerisinde.

Kültür sanat muhabirleri derneği başkanı olarak ta ziyadesiyle sayın Bakan Kurtulmuş’un bu hassasiyetine duyduğum memnuniyeti de belirtmek istedim bu satırlarda.

Kalın sağlıcakla…


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.