Dursun Erkılıç

Dursun Erkılıç

DİNLEDİK, ANLADIK
mail

Redaktör Haber Dergisi olarak Antalya’da düzenlediğimiz “15 Temmuz ve Türkiye” paneli geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan’ın yanı sıra, yurtdışından ve yurt içinden çok sayıda medya mensubu, akademisyen ve STK temsilcisi de etkinlikte hazır bulundu.

O karanlık gecede. FETÖ’cü hainlerin Türkiye’yi işgali amaçlayan darbe girişimine kahramanca karşı çıkarken can veren şehitlerimizin yakınları ve tankları durduran gazilerin de program boyunca salonda olması, hem etkinliğe hem de ortama önem ve anlam kazandırdı.

Antalya’da yaşayan yabancılar ile birlikte; Almanya, Azerbaycan, Cezayir, Filipinler, İngiltere, İsviçre, KKTC, Kazakistan, Kuzey İrlanda, Özbekistan, Pakistan, Rusya ve Fransa dahil birçok ülkeden gelen yüzlerce konuk anında çeviri (simultane) ile konuşmalar konusunda bilgilendirdi.

Etkinliğin sabahki protokol konuşmaları bölümünde sırasıyla, Redaktör Haber Dergisi İmtiyaz Sahibi İbrahim Gökdemir, Kazakistan Türk Hakları Medeniyet Vakfı Başkanı Ahmet Dağduran, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Rusya Milletvekili Magavet Sultan Aliyev, AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili Salim Uslu birer konuşma yaptı.

YAPILAN KONUŞMALARIN ÖZÜ…

Redaktör Haber Dergisi İmtiyaz Sahibi İbrahim Gökdemir, açılışta yaptığı konuşmada, 15 Temmuz ihanetini anlatırken, “O gece Türk milleti uçurumun kenarından döndü” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekilli ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 15 Temmuz’u anlatırken, tarih boyunca Türk milletini duraklatmak isteyenler adına yapılan bir girişim ve Türk milletinin bunlara ‘artık yeter’ dediği gün olduğunu söyledi.

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan da Türkiye'nin kalkınmaya başladığında darbelerle karşı karşıya kaldığını hatırlattı ve “15 Temmuz darbe girişiminin dünyada eşi yok. Milletimiz gereken cevabı verdi. Bundan sonra kimse darbe yapmaya teşebbüs edemez” dedi.

 

GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI

 

Etkinliğe katılan 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların yakınları ve gaziler de duygu ve düşüncelerini salondakilerle paylaştı.

Televizyon ekranlarına da yansıdığı gibi, Çankaya Köşkü civarında 5 tankı durduran kahraman Gazi Yaşar Yaldız, darbe girişimini televizyondan öğrenir öğrenmez evinde ruhsatlı silahı olmasına rağmen sadece bayrağını alarak sokağa çıktığını anlattı.

FETÖ’cü hainler tarafından bombalanan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde görevli emniyet müdürlerinden Gazi Fatih Eryılmaz ise Polis Kolejinde okurken ve sonrasında meslek hayatı boyunca yaşadığı FETÖ kaynaklı mağduriyetleri sıraladıktan sonra 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve nasıl yaralandığını anlattı.

15 Temmuz şehitlerinden Muhammet Oğuz Kılınç’ın annesi Meltem Kılınç ile babası polis memuru Zeki Kılınç ise şehit annesi-babası olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Baba Zeki Kılınç, “Ülkemizi bölmeye ve parçalamaya çalışanların 40 yıllık planlarını 24 saatte bozarak onlara en güzel cevabı verdik” dedi.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise “15 Temmuz ve Türkiye” konulu panel vardı. Beyaz TV Program Yapımcısı Latif Şimşek, Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven, Kanal A Program Yorumcusu Bayram Zilan, A Haber Editörü Adnan Karakaş ve London Post Gazetesi editörü Shahid Qureshi’den oluşan panelistler, Kontv Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay’ın moderatörlüğünde konuştu ve salonda bulunan katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

ÖZETLEMEK GEREKİRSE…

Onbeş Temmuz Paneli Antalya’da yapıldı

Konuşan her konuktan ibret, hisse kapıldı

Hainler lanetlendi, kahramanlar öpüldü

O gece olanları yaşayandan dinledik

 

Şehit yakınlarının bağrı, özü yanıyor

Gazi olan kahraman hainleri tanıyor

FETÖ’cüye inanan Batı oyun sanıyor

Oyun değil gerçeği dinleyerek inledik

 

Görüldü ki ülkeye emperyaller uğramış

Türkiye terör ile bir işgale uğramış

Millet uçağı, tankı elleriyle doğramış

Yaşayarak, görerek ve duyarak anladık


MAKALEYE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.